Učenici 7. razreda izrađivali su projekt uređenja parka

Učenici 7. razreda na nastavi Matematike učili su o kružnici, krugu i njihovim dijelovima. Računali su opseg i površinu kruga i dijelova kruga. Stečena znanja primijenili su pri izradi projektnih zadataka.

Učenici su imali zadatak izraditi tlocrt zamišljenog parka u kojemu su zastupljeni objekti oblika kruga, polukruga, četvrtina kruga, kružnog isječka, kružnog vijenca i geometrijskih oblika sastavljenih od mnogokuta i dijelova kruga. Nakon toga rješavali su različite problemske zadatke koji se odnose na izračunavanje opsega i površine gredica s cvijećem i zelenih površina. Nastali su kreativni radovi, a galeriju radova učenika 7.a razrednog odjela pogledajte ovdje.

Osim ostvarivanja  odgojno-obrazovnih ishoda Kurikuluma Matematike, ostvarili smo i ishode međupredmetnih tema Učiti kako učiti i Osobni i socijalni razvoj.

učiteljica Matematike i Informatike  Valentina Pajdaković

IT design