Najčitač u 2022./2023. godini

PŠ Hrvatsko Polje – Ove školske godine cilj je bio potaknuti djecu na čitanje ne samo književnih djela za cjelovito čitanje već i svih ostalih koji su u sferi njihova interesa. One najvrijednije čitače smo posebno istaknuli i simbolično nagradili.

Razna istraživanja upozoravaju da djeca sve manje čitaju i pokazuju sve manji interes za tim. Sukladno tome ove školske godine djecu smo poticali da uz književna djela za cjelovito čitanje čitaju i sva ostala djela koja su u sferi njihova interesa ili prema preporuci kolega iz razreda. Tijekom školske godine u tablicu su pored svog imena zapisivali književan djela koja su pročitali, a na nastavi Hrvatskog jezika i Sata razrednika te u slobodno vrijeme su mogli pročitana djela preporučiti kolegama u razredu. Time su jedni drugima bili poticaj za čitanje, a ujedno su pisanjem imena knjiga funkcionalno primjenjivali jezična znanja o pisanju velikog početnog slova.

Najčitač u ovoj školskoj godini je učenica četvrtog razreda Nika Škorić. Pročitala je 25 knjiga. Čestitamo!

Onaj tko ne voli čitati nije pronašao pravu knjigu za sebe. (J. K. Rowling)