Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning projekt

eTwinning nacionalna služba za podršku dodijelila je oznaku kvalitete za rad na međunarodnom projektu “No Cyberbullying, Yes Well-Being”  učiteljici matematike i informatike Valentini Pajdaković  i učenicima 6.a  razrednog odjela 2023./2024. školske godine.
eTwinning oznaka kvalitete potvrđuje da je projekt  ispunio određene državne standarde kvalitete koji se odnose na pedagošku kreativnost, uključenost u kurikulum, suradnju među partnerskim školama, uporabu tehnologije, postignute rezultate kao i detaljno dokumentiranje projektnih aktivnosti.
U projektu  je sudjelovalo 8 učenika 6.a razrednog odjela naše škole. Projekt se provodio u razdoblju od veljače do lipnja 2024. , a u projekt je uključeno 13 osnovnih škola s područja više europskih država (Turska, Španjolska, Litva, Hrvatska, Italija).
Učenici su proširili postojeća i stekli nova znanja o sigurnosti na internetu. Učenici su razvili svijest o potrebi pravilnog reagiranja u slučaju pojave elektroničkog nasilja. Stekli su iskustvo rada i  suradnje u sigurnom virtualnom okruženju i ovladali većim brojem novih digitalnih alata.
Provedene su različite projektne aktivnosti, od kojih izdvajamo Virtualni sat informatike koji predstavlja ostvarivanje međunarodne suradnje partnerskih škola, te podcast Intervju sa žrtvom elektroničkog nasilja. Diseminacija  svih provedenih projektnih aktivnosti dostupna je putem poveznice.
Sve provedene aktivnosti usklađene su s odgojno-obrazovnim ishodima predmetnog kurikuluma Informatike i kurikulumima međupredmetnih tema Primjena IKT-a, Učiti kako učiti, Zdravlje i Osobni i socijali razvoj. Svim učenicima zahvaljujemo na trudu i suradnji tijekom provedbe projektnih aktivnosti, te vjerujemo da će stečena iskustva ugraditi u svoj osobni razvoj u svakodnevnom životu i  nastavku školovanja. Također, zahvaljujemo roditeljima na podršci provedbi ovog projekta.

Ravnateljica Jasminka Devčić, prof.

Jasminka Devčić