Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice
Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac

„Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih, daju najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice.“

Charles W. Elio

Knjižičarke:

Silva Orešković,prof.i mag.bibl.

Maja Brajković, mag.bibl

O knjižnici

Školska knjižnica Osnovne škole Zrinskih i Frankopana smještena je u holu (prostoru za više svrha) školske zgrade i svakodnevno je mjesto druženja učenika naše škole. Fond knjižnice broji oko 7514 naslova, a pored knjižne građe u knjižnici su na raspolaganju i multimedijalni izvori.

Fond školske knjižnice možete pretražiti i online na poveznici:  Online katalog

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK – PETAK

8,00  –  14,00 sati

Dnevni odmor: 11,00 – 11,30 sati

Telefon: 053-746-088

E-mail:  knjiznica@os-zrinskihifrankopana-otocac.skole.hr

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

Knjižnična građa

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-ovi, DVD-ovi i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?
  •  slikovnice za najmlađe učenike
  •  knjige za djecu i mladež
  •  znanstveno-popularna literatura
  •  referentna (priručna) zbirka : enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici
  •  časopisi i novine
  •  audio-vizualnu i elektroničku građu (DVD, CD, CD-ROM, video kasete, audio kasete)
Što možeš raditi u školskoj knjižnici?
  •  posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 15 dana
  •  prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise
  •  učiti, pisati zadaću
  •  služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima