Aktivnosti u povodu Dana sigurnijeg Interneta 2024.

I ove godine obilježili smo Dan sigurnijeg Interneta raznim, kreativnim i edukativnim aktivnostima s našim učenicima.

Tijekom prošlog tjedna, s učenicima 3. i 4. razrednih odjela održane su edukativo-kreativne radionice. S obzirom da je ovogodišnja tema Dana sigurnijeg Interneta „Gejmaj sigurno“ , učenici su kroz radionicu razgovarali o videoigrama te alternativnim aktivnostima koje mogu raditi u svoje slobodno vrijeme umjesto igranja videoigara. Također, kroz igru memory učili su o opasnostima koje vrebaju s Interneta te pravilima sigurnijeg korištenja istog.

S učenicima 5. i 6. razrednih odjela također je održana edukativna radionica o videoigrama. Putem kviza, učenici su razvijali svijest o rizičnim ponašanjima u video igrama te su potaknuti na razvijanje odgovornih navika igranja.

Za učenike 7. razrednih odjela održano je edukativno predavanje o nasilju putem Interneta, ali i sigurnom korištenju Interneta. Predavanje su održale policijske službenice Kristina Orešković i Dragana Dujmović iz PU Ličko-senjske. Isto predavanje održano je i za učenike PŠ Ličko Lešće.

ž

Pedagoginja Inka Turković