Bili smo u Grazu!

Učenici koji pohađaju izbornu nastavu Njemačkog jezika 26. travnja 2024. posjetili su tvornicu čokolade Zotter u Riegersburgu i obišli glavni grad Štajerske, Graz.

U tvornici čokolade učenici su upoznali proces proizvodnje čokolade i razvoj tvornice koja je svoje postojanje započela kao obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo. U sklopu posjete tvornice isprobali su 70-ak vrsta čokolade, obišli mali zoološki vrt koji se nalazi u sklopu tvornice te groblje čokolada na kojem počivaju razni okusi čokolada koji nisu zaživjeli na tržištu.

U Grazu smo prošetali glavnom ulicom, popeli se na brdo Schlossberg, obišli zvonik Uhrturm, vidjeli muzej suvremene umjetnosti, Kunstmuseum, koji izgledom podsjeća na vanzemaljca, a neki su i doživjeli svoju prvu vožnju liftom i to unutar samog brda!

Učiteljica Kristina Špehar-Vuković