Oskar znanja 2024. najboljima!

U Kongresnom centru Zagrebačkog velesajma, 26. lipnja 2024, održana je 20. svečana dodjela nagrade Oskar znanja 2024. najboljim hrvatskim učenicima za postignute vrhunske rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima.

Prestižna nagrada dodijeljena je i dvojici učenika naše škole – Adamu Cvitkoviću i Dariju Rubčiću, učenicima sedmog razreda PŠ Ličko Lešće, kao i  Zahvalnica njihovom mentoru Igoru Naprti.

Učenici i mentor su na europskom natjecanju u robotici „RoboCup Junior Euro 2023“, koje je održano u lipnju 2023. godine u Varaždinu, osvojili drugo mjesto u disciplini Rescue Line Entry (robotsko praćenje crte sa spašavanjem za mlađu dob od 10 do 14 godina), na kojem su sudjelovali natjecatelji iz 18 zemalja Europe.

Ovo je ujedno i potvrda dugogodišnjeg uspješnog rada kroz izvannastavnu aktivnost „Robotika“ koja se provodi u školi u Otočcu, i dosad najveće postignuće na međunarodnim natjecanjima.

Čestitke učenicima i mentoru!

Ravnateljica Jasminka Devčić